Specjalność oferuje wiele kursów przygotowujących do pracy w profesjonalnych przedsiębiorstwach oferujących pracę na stanowisku specjalisty od projektowania urządzeń mobilnych. Celem specjalności jest przygotowanie studenta do tworzenia aplikacji na urządzenia mobilne. W ramach zajęć przekazywana jest wiedza z zakresu programowania urządzeń mobilnych w języku JAVA. Studenci poznają zasady i metodologię projektowania i wdrażania oprogramowania. Ważnym elementem specjalności są zajęcia z technik projektowania algorytmów, technologii bezprzewodowych czy programowania systemów komputerowych w aspekcie urządzeń mobilnych.

Studenci zdobywają wiedzę z zakresu projektowania interfejsów graficznych użytkownika. W ramach specjalności prowadzone są kursy z robotyki, metod zarządzania oprogramowaniem, uczenia maszynowego w technologiach mobilnych oraz technik programowania na platformach mobilnych. W celu zwiększenia jakości kształcenia zajęcia specjalistyczne są prowadzone przez praktyków mających doświadczenie w przedsiębiorstwach.

Absolwenci specjalności Programowanie urządzeń mobilnych posiadają wiedzę do rozwoju rozwiązań z zakresu inżynierii oprogramowania, projektowaniem, implementacją, integracją i testowaniem rozwiązań mobilnych dla różnych urządzeń mobilnych. Te umiejętności i inne pozwalają naszym absolwentom zdobyć bardzo dobrą pracę w renomowanych przedsiębiorstwach zajmujących się technologiami mobilnymi.